Wygrana z Energetykiem w II lidze kobiet! Awans do play off jest nasz!01.03.2020

seniorki25W 21. kolejce II ligi kobiet wygraliśmy z zespołem Enea Energetyk II Poznań 3:1. Spotkanie rozpoczęło się od naszego kilku punktowego prowadzenia, które utrzymaliśmy przez całą pierwszą partię. Podobny przebieg miała pierwsza część drugiej odsłony. Mimo przewagi rywalki zdołały doprowadzić do remisu 12:12, końcówka należała jednak do nas, zdobyliśmy drugiego seta i objęliśmy prowadzenie 2:0. Początek trzeciej partii to walka punkt za punkt do stanu 7:7, później to przeciwniczki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca seta.

W czwartej odsłonie oba zespoły zdobywały punkty seriami, początkowo prowadziliśmy 10:5, by zaraz przegrywać 11:13, na szczęście kolejna seria punktów należała już do nas. Wygraliśmy pewnie tego seta i w całym meczu 3:1. Dzięki temu rezultatowi i innym wynikom wiemy już, że niezależnie od spotkania wyjazdowego ostatniej kolejki z SMS Police, po rundzie zasadniczej zajmiemy czwarte miejsce co oznacza awans do fazy play off.

Zmierzymy się w niej z drużyną Spójni Stargard. Pierwsze spotkania rozegramy na wyjeździe w dniach 21-22 marca. Później rywalizacja przeniesie się do Gdańska, gdzie będziemy gospodarzem meczu w dniu 28 marca oraz dzień później, jeżeli rywalizacja po trzech spotkaniach nie zostanie rozstrzygnięta (gra się do trzech wygranych meczów).

Gedania Gdańsk – Enea Energetyk II Poznań 3:1 (25:20, 25:19, 20:25, 25:17)

Skład naszego zespołu:

Sandra Mazurek, Magdalena Antoniak, Monika Gorzka, Oliwia Treder, Angelika Wilczyńska, Magdalena Orlicka, Aleksandra Czyjak, Andżelika Lipińska, Wiktoria Piszczek, Zofia Przyradzka, Paulina Labudda, Aleksandra Rafalska, Paulina Jankowska, Bianka Fudali.

trener: Mateusz Chyl

Poza meczem ligowym w dniu dzisiejszym rozegraliśmy spotkanie towarzyskie z drużyną Akademii Piłki Siatkowej Rumia, w którym szanse gry dostały w dużej mierze zawodniczki grające zazwyczaj w mniejszym wymiarze czasowym. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Rumi 3:2.

Gedania Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 2:3 (23:25, 18:25, 25:19, 25:22, 9:15)