Wygrana z Rumią w czterech setach!05.10.2020

000Wygraną w czterech setach zakończył się mecz 2. kolejki II ligi kobiet pomiędzy naszym zespołem, a Akademią Piłki Siatkowej Rumia. Pierwsze dwie partie przebiegały całkowicie pod nasze dyktando, szybko obejmowaliśmy kilku punktowe prowadzenie, które powiększaliśmy przez większą część odsłony. To pozwalało na pojawianie się na boisku zawodniczek rezerwowych, co jednak nie zmieniało obrazu setów. Wygraliśmy pierwszego seta 25:15, a drugiego 25:14.

Po dwóch łatwo wygranych setach jak to często bywa, w nasz zespół wkradło się rozprężenie. Zawodniczki z Rumi zaczęły grać zdecydowanie lepiej i to one zdobyły kilka oczek przewagi. My nie potrafiliśmy wrócić do naszej gry, popełniając zbyt dużo błędów własnych. Tą partię gospodynie spotkania wygrały 25:17. Zespół z Rumi objął też prowadzenie na początku seta czwartego, jednak od stanu 13:8, coś w grze rywalek się zacięło. Skutecznie wyprowadziliśmy pierwszą akcję i przy zagrywce Magdaleny Antoniak, przy dobrej grze w tym okresie całego zespołu, zdobyliśmy 9 punktów z rzędu. APS zdołał zniwelować jeszcze naszą przewagę do jednego punktu ale to było wszystko na co było stać przeciwniczki w tym spotkaniu. Wygraliśmy tego seta 25:22 i dopisaliśmy kolejne ważne punkty do ligowej tabeli.

Warty odnotowania w tym spotkaniu jest również dobry występ 14-letniej Kingi Błaszkiewicz, która wchodząc z ławki rezerwowych, wnosiła do drużyny wiele spokoju w przyjęciu zagrywki. Po trzech kolejkach z kompletem punktów przewodzimy w tabeli II ligi grupy I. Najbliższy mecz z uwagi na kwarantannę zespołu Pałacu II Bydgoszcz i wcześniejszym rozegraniu spotkania ze Stężycą, zagramy prawdopodobnie dopiero w środę 21 października. Naszym przeciwnikiem będzie UKS Szamotulanin Szamotuły.

Gedania Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:1 (25:15, 25:14, 17:25, 25:22)