Wygrana z Toruniem w pięciu setach!03.11.2021

iil

W piątej kolejce II ligi kobiet nasz zespół pokonał w pięciu setach AZS UMK Toruń. Spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwszy set rozpoczął się od kilku punktowego prowadzenia naszych rywalek. Wynik ten utrzymał się do samego końca i przyjezdne mogły cieszyć się z prowadzenia w spotkaniu. Drugi set miał podobny przebieg, Toruń prowadził 7:5, 12:10 i 16:14, druga część odsłony należała jednak do nas. Zdołaliśmy szybko doprowadzić do remisu 21:21 i wygrać tego seta do 22.

Kolejną partię lepiej rozpoczęły przeciwniczki, zdobywając pierwsze cztery punkty. Na kolejnych jedenaście akcji wygrały jednak zaledwie jedną i na tablicy wyników ukazał się wynik 10:5 dla nas. Następnie zespół AZS UMK zdołał doprowadzić do wyrównania, set się wyrównał – było 13:13 i 19:19. Ostatnie piłki należały jednak do nas. Zdołaliśmy wygrać tego seta 25:22 i objęliśmy w meczu prowadzenie 2:1.

Kolejna partia miała podobny przebieg do pierwszej, zespół z Torunia objął prowadzenie, które utrzymywał przez większość odsłony. Przy ich prowadzeniu 24:19 zaczęliśmy odrabiać straty, zdobywając cztery punkty pod rząd. Niestety najważniejszy 25 punkt zdobyły zawodniczki AZS UMK i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie break.

W nim graliśmy punkt za punkt. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:6 dla Torunia. Po zmianie przeciwniczki zdobyły jednak tylko jeden punkt i to my mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa w tym spotkaniu. Dopisujemy do tabeli ważne dwa punkty, co pozwala nam utrzymać czwarte miejsce w tabeli.

Mecz szóstej kolejki z SMS Police został przełożony na prośbę tego zespołu, stąd tez w następnym spotkaniu na własnej hali podejmiemy lidera rozgrywek – MKS Sokół Mogilno. Trzymajcie za nas kciuki!

Gedania Gdańsk – AZS UMK Toruń 3:2 (20:25, 25:22, 25:22, 23:25, 15:9)