Wygrana z wiceliderem w czterech setach!28.01.2019

POS_0331Zwycięstwem 3:1 zakończyło się spotkanie 21. kolejki II ligi kobiet, w którym podjęliśmy wicelidera tabeli UKŻPS Coccodrillo Kościan. Spotkanie rozpoczęło się od naszego prowadzenia 12:7, niestety przeciwniczki po serii naszych błędów w przyjęciu i ataku oraz ofiarnej obronie całego zespołu szybko doprowadziły do wyrównania, wyszły na prowadzenie i ostatecznie wygrały pierwszą odsłonę.

W kolejnym secie zespoły grały punkt za punkt, na tablicy wyników na początku partii widniał remis 7:7, w końcówce udało nam się wyjść na prowadzenie 19:17 lecz rywalki szybko odrobiły stratę na 22:22. Nerwową końcówkę graną na przewagi rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść wyrównując stan pojedynku.

W trzecim secie znów do głosu doszły zawodniczki z Kościana, które początkowo wyszły na prowadzenie, nie podłamało to jednak naszych dziewczyn, które dzięki dobrej zagrywce i współpracy bloku z obroną, zaczęły krok po kroku odrabiać straty. Końcówka seta należała do nas co zaowocowało wygraną. Dobrą grę kontynuowaliśmy w kolejnej odsłonie, przypieczętowując zwycięstwo 3:1 w całym spotkaniu.

Wynik ten oznacza, iż o parach rundy play off zadecydują wyniki ostatniej kolejki, w której na wyjeździe zmierzymy się z UKS ZSMS Poznań.

Gedania Gdańsk – UKŻPS Coccodrillo Kościan 3:1 (20:25, 27:25, 25:20, 25:17)