Zwycięstwo juniorek w Redzie po ciężkim meczu18.12.2017

20171215_181215W drugim meczu drugiego etapu o mistrzostwo województwa juniorek zmierzyliśmy się w meczu wyjazdowym z zespołem wicelidera rozgrywek – UKS Reda Ciechocino. Choć wynik może sugerować co innego, było to ciężkie spotkanie. Rywalki postawiły wysoko poprzeczkę, wprowadzając zamęt silnymi atakami swoich przyjmujących oraz mądrą grą zawodniczek środkowych.

Na szczęście nasze dziewczyny wykazywały się większym doświadczeniem, w drugich częściach poszczególnych setów włączały drugi bieg, stąd przekonujące wyniki w setach pierwszym, drugim i czwartym. Set trzeci, jedyny przegrany – źle zaczęliśmy i mimo pogoni oraz wyrównania stanu partii na 18:18, nie byliśmy już w stanie dogonić rozpędzonego przeciwnika. Na uznanie w tym meczu zasługuje cała drużyna, która zagrała bardzo zespołowo. Zmiany czy to zadaniowe, czy na poszczególnych pozycjach, przynosiły zamierzony efekt i wnosiły pomoc dla zespołu. Przywozimy trzy punkty z trudnego terenu i w spokoju rozpoczynamy ostatni tydzień treningów przed krótką przerwą świąteczną.

Gedania Gdańsk – UKS Reda Ciechocino 3:1 (25:17, 25:17, 22:25, 25:15)