Zwycięstwo kadetek z Rumią po tie-breaku20.11.2017

23798604_1853013654739373_1429339711_oW przedostatniej kolejce ligi wojewódzkiej kadetek nasz zespół pokonał po tie-breaku drużynę APS Rumia. Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Dwa pierwsze sety zakończyły się na przewagi. Szczególne słowa uznania należą się naszym dziewczynom w drugim secie, gdzie to zdołały odrobić stratę w końcówce z 18:22 i wygrać całą partię. Po takim finiszu wydawało się, że i set trzeci padnie naszym łupem.

Nic bardziej mylnego, partia trzecia i czwarta powędrowała na konto gospodyń, a o zwycięstwie zdecydować musiał piąty set. W nim górą okazały się być nasze zawodniczki. Dzięki temu zwycięstwu i porażce Redy z Stężycą 1:3, zrównaliśmy się punktami z zespołem UKS Reda Ciechocino i o bezpośrednim awansie do turnieju finałowego mistrzostw województwa kadetek zdecyduje nasz ostatni, bezpośredni mecz z tym zespołem, na który już dziś zapraszamy. Odbędzie się on w najbliższą sobotę 25.11. o godzinie 11 na hali Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku, mieszczącej się przy ulicy Reja 25.

Gedania Gdańsk I – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:2 (26:24, 25:23, 17:25, 17:25, 15:12)