Zwycięstwo młodziczek II w sparingu08.10.2017

IMG_0650Podopieczne trenera Pawła Kramka, które wkrótce rozpoczną swoje zmagania w kategorii młodziczek zbierają cenne doświadczenia rozgrywając mecze sparingowe. Nasze najmłodsze zawodniczki grające w oficjalnych rozgrywkach PWZPS spotkały się z zespołem kadetek Olimpijczyka Gdańsk. Młode Gedanistki, które stawiają pierwsze kroki w grze szóstkami, dzielnie sobie radzą i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do zdobywania nowych umiejętności siatkarskiego rzemiosła.

W meczu przeciwko starszym zawodniczkom ulegały co prawda pod względem siły fizycznej, jednak nie przeszkodziło to im w odniesieniu pierwszego sukcesu, jakim była wygrana w sparingu 3:1.

Trenera bardzo ucieszyła poprawna gra w polu zagrywki i duże zaangażowanie w grze obronnej, a także mała ilość popełnianych własnych błędów. Większość zawodniczek rozgrywa swoje pierwsze mecze w grze szóstkami co czasami powoduje zamieszanie na boisku. Duże zaangażowanie Gedanistek oraz chęć uczenia się i zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń powoduje, że z każdym rozegranym setem gra zespołu wygląda coraz lepiej.

Gedania II Gdańsk – Olimpijczyk Gdańsk 3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:20)

Skład naszego zespołu:
Bańkiewicz Paulina, Cieślik Agnieszka, Żmudzińska Dominika, Kloskowska Weronika, Łukomska Kinga, Mielnikow Agata, Pluta Agata, Płocharczyk Ewa, Wojdaś Wiktoria, Liedtke Aleksandra, Hinc Daria, Jagiełło Olga, Markowska Inga.
trener: Kramek Paweł.
  • Najbliższe mecze:

  • Gedania Gdańsk, ul. Czarny Dwór 12/3, 80-505 Gdańsk, tel. 58 341 50 77