Zwycięstwo w trzech setach w Poznaniu!01.10.2018

42896643_330359767728984_5512113426563858432_nZwycięstwem 3:0 zakończył się mecz inauguracyjny naszych siatkarek w ramach rozgrywek II ligi kobiet. Mimo dosyć dobre wyglądającego wyniku końcowego zwycięstwo w tym meczu nie przyszło nam łatwo. Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów, żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie kilku punktowej przewagi.

Dopiero przy zagrywkach Magdaleny Antoniak powiększyliśmy przewagę z 11:10 na 14:10, co pozwoliło na spokojniejszą grę. Graliśmy bardzo zespołowo, każda z zawodniczek będących na boisku, dokładała cegiełkę od siebie. Tą przewagę udało się utrzymać do końca seta, dokładając w końcówce jeszcze kilka punktów. Druga odsłona miała podobny przebieg, jednak inicjatywę przejęły Poznanianki. Po serii błędów indywidualnych i stanie 8:11 trener Mateusz Chyl poprosił o przerwę na żądanie. Na szczęście stratę tą udało się szybko odrobić i przy stanie 15:15 wygrać ważną, długą akcję pełną interesujących wymian. Wynik ciągle oscylował w okolicy remisu, dopiero przy stanie 22:21 udało nam się zdobyć trzy punkty z rzędu i wygrać tą partię.

Nie załamało to jednak naszych rywalek, które trzecią odsłonę rozpoczęły od prowadzenia 3:0, później było jeszcze 6:2. Zmuszeni byliśmy wziąć czas. Po nim na boisku pojawił się zupełnie inny zespół, jedna z przeciwniczek dotknęła linii przy zagrywce, a w pole serwisowe powędrowała Wiktoria Piszczek. Po serii dobrych zagrywek, ofiarnej grze całego zespołu w obronie oraz mądrej w ataku, udało się szybko doprowadzić do remisu po bloku punktowym Laury Walewskiej na 6:6. Bardzo dobra gra w drugiej części seta spowodowała, iż uzyskaliśmy znaczną przewagę i szansę zaprezentowania się na boisku otrzymały wszystkie zawodniczki.

Gedania Gdańsk – SKF Forex Politechnika Poznańska 3:0 (25:18, 25:21, 25:18)