Zwycięstwo z Policami za trzy punkty!01.12.2019

seniorki5W meczu 10. kolejki II ligi kobiet zmierzyliśmy się z zespołem SMS Police. Mecz nie należał do najłatwiejszych. Pierwszego seta lepiej zaczęły przyjezdne, które uzyskały kilku punktowe prowadzenie. W końcówce wykazaliśmy się jednak większym doświadczeniem, zdołaliśmy odrobić stratę i rozstrzygnąć seta na swoją korzyść. Druga partia od początku była bardzo wyrównana, w drugiej części niestety znów przewagę uzyskały rywalki. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i zawodniczki z Polic wyrównały stan pojedynku.

To wyraźnie podrażniło nasze zawodniczki, które na początku trzeciej odsłony popisały się serią skutecznych zagrywek i dobrą współpracą na linii blok-obrona. Wysoka przewaga pozwoliła na danie szansy zawodniczkom rezerwowym bez obaw o końcowy wynik seta. W czwartej partii przypieczętowaliśmy zwycięstwo. Już na początku udało się odskoczyć na kilka punktów i mimo przestoju w połowie seta wygraliśmy spotkanie 3:1, zdobywając cenne trzy punkty do ligowej tabeli. Na półmetku rozgrywek zajmujemy czwarte miejsce z dwudziestoma punktami na koncie.

Gedania Gdańsk – SMS Police 3:1 (25:22, 19:25, 25:10, 25:19)