Zwycięstwo za trzy punkty w derbach!04.10.2018

43210524_571917099904072_4322692362162667520_nW drugiej kolejce II ligi kobiet nasz zespół odniósł drugie zwycięstwo za trzy punkty. Tym razem do rozstrzygnięcia potrzebne były cztery sety. Początek meczu był bardzo nerwowy, oba zespoły popełniały sporą ilość błędów w polu serwisowym. Nasze zawodniczki do słabej, granej za wysoką parabolą zagrywki dodały kilka błędów w przycięciu i tym sposobem przeciwniczki wyszły na prowadzenie 8:4. Stratę udało się zniwelować do stanu 16:15, lecz źle zagrana końcówka spowodowała fakt, iż ze zwycięstwa w pierwszej partii cieszyły się rywalki.

Drugi set rozpoczął się analogicznie, z tym, że to nasz zespół objął prowadzenie 7:3. Nasze zawodniczki zaczęły realizować założenia taktyczne i trafiać zagrywką w odpowiednie strefy boiska, do tego dokładając skuteczny blok i obronę. Prowadzenie utrzymywało się co pozwoliło trenerom na dokonanie delikatnych korekt w składzie. Mimo prowadzenia 24:16, straciliśmy cztery punkty z rzędu, jednak po ataku Zofii Przyradzkiej set zakończył się na naszą korzyść. Przeciwniczki jednak mimo tej pogoni w końcówce nie wróciły do gry.

Trzeciego seta kontrolowaliśmy od początku do końca, prowadząc 13:7. Po asie serwisowym Oliwii Treder i autowym ataku rywalek z lewego skrzydła, wygraliśmy trzecią partię 25:11 i wysunęliśmy się na prowadzenie w meczu 2:1. Czwarta odsłona okazała się być tą ostatnią, w pierwszej części seta udało nam się uzyskać kilku punktową przewagę, którą utrzymaliśmy do końca. Prowadziliśmy 10:7, przeciwniczką udało się doskoczyć na jeden punkt przy stanie 16:15. Było to jednak wszystko na co stać było tego dnia przeciwniczki. Odskoczyliśmy na 22:17, spokojnie wygrywając tego seta 25:21 i w całym meczu 3:1.

W sobotę 6 października w meczu wyjazdowym podejmiemy Energę MKS Truso Elbląg, a w niedzielę dwa zespoły młodziczek rozegrają turnieje eliminacyjne w Kwidzynie i Gdańsku, które zadecydują o podziale na ligi w tej kategorii wiekowej.

Gedania Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:1 (21:25, 25:20, 25:11, 25:21)