Zwycięstwo za trzy punkty z Toruniem w pierwszym meczu II ligi kobiet!27.09.2020

333

W pierwszym spotkaniu drugiej ligi kobiet zmierzyliśmy się z beniaminkiem rozgrywek – drużyną AZS UMK Toruń. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu zespołów. W drugiej części pierwszego seta udało nam się uzyskać kilka punktów przewagi, co pozwoliło nam dokonać kilku zmian w końcówce seta, dając okazje do gry najmłodszym zawodniczkom zespołu. Podobny przebieg miała druga partia, wyrównany początek, po którym po serii dobrych zagrywek Ani Łozowskiej odskoczyliśmy na kilku punktową przewagę. Przeciwniczki pod koniec seta odrobiły część strat lecz przewaga była zbyt duża by mogły one myśleć o wygraniu tej odsłony.

Trzeci set to wyrównana gra z obu stron, żaden zespół nie potrafił wypracować sobie więcej niż trzy punktowej przewagi, a wynik przez całą partie oscylował w okolicy remisu. Taki stan utrzymał się do samego końca. Miło piłki meczowej nie udało nam się wygrać tej odsłony, w grze na przewagi lepsze okazały się rywalki, doprowadzając do czwartego seta. W jego pierwszej części wypracowaliśmy kilku punktową przewagę, jednak zawodniczki z Torunia szybko ją zniwelowały. Prowadziliśmy 18:15, by zaraz przegrywać 20:21. Na szczęście ostatnia piłka seta należała do nas, wygraliśmy tego seta do 23 i całe spotkanie 3:1, dopisując ważne trzy punkty do ligowej tabeli.

Gedania Gdańsk – AZS UMK Toruń 3:1 (25:19, 25:21, 26:28, 25:23)