Przegrana z UKŻPS Kościan w pięciu setach13.12.2021

geda1

Prawie dwie i pół godziny trwało spotkanie w Kościanie, w którym nasz zespół zmierzył się z UKŻPS Kościan. Mecz zakończył się podziałem punktu, a zwycięsko z pola gry schodziły gospodynie. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry z obu stron, zespoły naprzemiennie zdobywały punkty prowadząc wyrównany pojedynek. Końcówka seta należała do nas, od stanu 19:18 punkty zdobywał jedynie nasz zespół. Podobny przebieg miała partia druga, jednak to przeciwniczki w końcówce osiągnęły kilku punktową przewagę, wyrównując stan spotkania.

Największych emocji dostarczyła trzecia odsłona, w której to początkowo objęliśmy prowadzenie 12:6, w drugiej części seta wynik się wyrównał, a nawet gospodynie uzyskały przewagę 22:20. Wtedy to udało nam się zdobyć cztery punkty z rzędu. Oba zespoły miały swoje szanse na zakończenie seta na swoją korzyść jednak to ostatecznie zespół z Kościana postawił kropkę nad i, wygrywając tą partię 28:26. Nie podłamało to jednak naszych dziewczyn, które czwartego seta wygrały 25:20 i do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był piąty set.

Rywalki prowadziły w nim 3:0, 7:4 i 8:6 na przejściu. Po zmianie stron udało nam się zdobyć zaledwie jeden punkt i z wygranej 3:2 mogły cieszyć się gospodynie. Nam wypada docenić jeden punkt, który pozwolił naszej drużynie utrzymać się na czwartym miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie rozegramy w najbliższą sobotę na własnej hali. Naszym rywalem będzie UKS Szmotulanin Szamotuły.

Gedania Gdańsk – UKŻPS Kościan 2:3 (25:18, 20:25, 26:28, 25:20, 7:15)